Product was successfully added to your shopping cart.
Swipe to the left

Prohormóny a ich účinky

Prohormóny a ich účinky
6. októbra 2020

Prohormóny sú v podstate deriváty našich skutočných hormónov, ktoré sa v tele vyskytujú prirodzene. Vďaka tomu, že sú do nášho tela dodávané vo forme kapsúl, robia v našom žalúdku spolu s tráviacimi enzýmami tie správne, želané procesy.
Daný jednozložkový prohormón alebo zmes viacerých prohormónov sa sústredí na zvyšovanie špecifického hormónu, androgénu, alebo iných anabolických látok v našom organizme. Prohormóny tvoria teda skvelé prekurzory skutočných ľudských hormónov.
Vplývajú na ich priame zvyšovanie pomocou látok, ktoré v kombinácií s rôznymi tráviacimi a inými enzýmami zvyšujú ich hladinu.
Je však potrebné poznamenať, že prohormóny nie sú tak silné ako anabolické steroidy, pretože sa najskôr musia „premeniť“ v tráviacom systéme na ľudské hormóny. Až potom sa stanú aktívnou anabolickou zlúčeninou, ktorá ovplyvňuje rast svalov. Pri anabolických steroidoch je tento účinok na rast svalov okamžitý.

Prohormóny dosahujú svoje výsledky rovnakým spôsobom ako AAS - pôsobia prostredníctvom androgénneho receptora. Je však mimoriadne dôležité pamätať na to, že tiež môžu spôsobiť priamu stimuláciu estrogénových a progestogénnych receptorov tela.
Ak daný prohormón silno účinkuje na androgénne receptory, potom je oveľa pravdepodobnejšie, že počas jeho užívania získate zvýšenú mužnosť/chlapské ego, zvýšenú sexuálnu túžbu a ďalšie znaky skutočného alfa samca. Zvyšuje sa však aj riziko vypadávania vlasov, agresie a akné.

Niektoré prohormóny sú viac androgénne ako iné a tak niektoré prohormóny môžu spôsobovať menšie alebo väčšie nežiaduce účinky prostredníctvom estrogénových a progesterónových receptorov.
Aj keď kombinácia týchto dvoch faktorov môže do určitej miery pomôcť pri lepšom budovaní svalov, môže tiež spôsobiť vedľajšie účinky, ktoré by mnohí muži považovali za tie najhoršie.
Ak prohormón aromatizuje resp. konvertuje na estrogén, môžu sa vyskytnúť estrogénne vedľajšie účinky. Čím vyššia je miera aromatizácie, tým je pravdepodobnejšie, že sa prejavia aj estrogénové vedľajšie účinky. Vedľajšie účinky zvýšeného estrogénu je zvýšené množstvo vody v tele, zvýšená náchylnosť na priberanie tuku a najhorší vedľajší účinok zo všetkých je gynekomastia.
Odporúčame preto vyberať prohormóny, ktoré majú čo najnižšiu aromatizáciu na estrogén.

Bez ohľadu na ich účinky prostredníctvom androgénnych, estrogénových a progesterónových receptorov sa prohormóny budú líšiť aj vo svojom vplyve na iné telesné funkcie.
Silné androgény sú užitočné aj na podporu zvyšovania sily prostredníctvom stimulácie centrálneho nervového systému – sú to do istej miery stimulanty, bez ohľadu na ich anabolické účinky a účinky na budovanie svalovej hmoty.
Silný androgén je svojou povahou podobný napríklad dihydrotestosterónu.
Ďalej väčšina prohormónov zvyšuje produkciu červených krviniek a preto pri užívaní prohormónov sa výrazne zvýši dlhodobá napumpovanosť a žilnatosť svalov.

Je potrebné po dobraní prohormónov užívať PCT ?

Áno.PCT je potrebné vždy užívať po dobraní prohormónov!!
Chránite tak tú najdôležitejšiu vec čo máte, a to svoje zdravie. PCT pre tých čo tento pojem počujú prvý krát znamená Post Cycle Therapy. Kvalitné PCT je veľmi dôležité na opätovné naštartovanie vlastného testosterónu.
Pri užívaní prohormónov telo „vypne“ vlastnú prirodzenú produkciu testosterónu a začne testosterón príjmať z anabolických procesov, ktoré vytvoria prohormóny. Zvýšenie testosterónu oproti klasickej hladine je až niekoľkonásobné a preto telo začne považovať vlastné tvorenie testosterónu za nepotrebné. Avšak veľké množstvo testosterónu v našom organizme je nebezpečné z toho hľadiska, že telo má potom v povahe zvyšovať aj hladinu estrogénu. Čo ako sme spomenuli môže viesť k vedľajším účinkom. Preto po vysadení prohormónov je dôležité okamžite nasadiť kvalitné PCT a vyrovnať prirodzenú hladinu testosterónu v tele.
Zároveň je PCT dôležité aj z hľadiska udržania nadobudnutej svalovej hmoty počas cyklu. Ak by sa nezačal okamžite tvoriť vlastný testosterón v organizme, tak môžete prísť o svalovú hmotu tak rýchlo ako ste ju aj nadobudli počas cyklu.

Ďalším veľmi dobrým dôvodom prečo užívať po prohormónovej kúre PCT je regenerácia pečene.
Ako sme už spomenuli prohormóny sú prekurzory anabolických steroidov = majú priamy vplyv na hormóny v tele. Celý tento proces premeny prohormónu na účinnú látku prebieha v pečeni. A verte či nie pečeň dostane skutočne zabrať.
Pri silnejších alebo viaczložkových prohomónov nie je od veci už počas prohormonového cyklu popíjať čaj z Pestreca Marianského.

Aký prohormón si vybrať ?

Trenavar od Arcas Nutrition

Trenavar je silný jednozložkový prohormón, ktorý má prakticky rovnaký účinok ako steroidná látka Trenbolone. Trenavar má veľmi podobné väzby ako Trenbolone, líšia sa od seba iba tým, že Trenavar má 17-ketónovú skupinu zatiaľ čo Trenbolon má 17b-hydroxy skupinu. 17-ketonóva skupina Trenavaru sa v organizme následne hydrolyzuje na aktívnu látku Trenbolonu. Od Trenavaru môžete teda očakávať veľmi podobné účinky ako od steroidu Trenbolon.
Výhoda je však tá, že trenavar má omnoho menšie a slabšie vedľajšie účinky ako Trenbolone. Nie je to však zrovna slabý prohormón a po jeho dobraní je NUTNÉ nasadiť PCT kvôli obnove tvorby vlastného testosterónu, regenerácií pečene a udržaní nadobudnutej svalovej hmoty. Ak nasadíte kvalitné PCT a budete aj naďalej dodržiavať kvalitnú stravu a tréning tak je viac ako pravdepodobné, že si svoju nadobudnutú svalovú hmotu udržíte.

Epistane od Arcas Nutrition

Epistane je jednozložkový prohormón – derivát dihydrotestosterónu ( DHT ). Epistane má skvelé anabolické účinky a ako jeden z mála prohormónov aj anti-estrogénové. To znamená, že sa nemusíte obávať, že Epistane bude aromatizovať a vyvolávať gynekomastiu alebo nadmernú tvorbu estrogénu. Je to však prohormón, ľudské telo je ľudské telo a tak v záujme prevencie odporúčame nasadiť PCT aj tak.
Epistane je vhodný prohormón aj do dietného obdobia pretože pomáha odbúravať nadbytočný tuk a zároveň nezadržiava vodu v tele.
Jeho hlavnou vlastnosťou je však budovanie kvalitnej svalovej hmoty a sily. Zvýšená tvrdosť svalov sa tiež nedá prehliadnuť.
Ak ešte nemáte skúsenosti s prohormónmi, tak Epistane je rozhodne prohormón, ktorý odporúčame. Nemusíte sa obávať vedľajších účinkov a výsledky na seba taktiež nenechajú na seba dlho čakať. Samozrejme za predpokladu kvalitnej stravy a tréningu. Musíte svaly poriadne zničiť a následne im dať napapať aby prohormóny mohli vykonávať svoju prácu na sto percent.

Bigger od Arcas Nutrition

Bigger je viac zložkový prohormón, ktorý svojimi účinkami nenechá sa seba dlho čakať. Konkrétne je to štvorzložkový prohormón, ktorý sa skladá z prohormónov Epistan, DECA, DMZ a Metylstenbolon. Táto synergická štvor kombinácia prohormónov je nesmierne účinná a efektívna. Každý z týchto štyroch prohormónov nie je však silno aromatizačný a tak sa nemusíte obávať negatívnych účinkov v podobe zvýšeného estrogénu.
Stále je ale Bigger od Arcas Nutrition štvorzložkový prohormón s nesmiernou silou a PCT po jeho vysadení je naozaj nutné.
Táto zlúčenina prohormónov vám ponúkne bombastické účinky vo forme kvalitnej a skalopevnej svalovej hmote. Navyše vaša sila, maximálky, napumpovanosť a žilnatosť porastú raketovým tempom dopredu.

Ripped od Arcas Nutrition

Ripped je trojzložkový prohormón, ktorý vznikol zlúčením troch skvelých a účinných prohormónov. Skladá sa z Trenavaru, Halodrolu a Adrenosteronu. Každá z týchto látok je vysoko účinná pomôže vám získať vašu vysnívanú postavu.
Trenavar sme si už predstavili o kúsok vyššie. Je to špičkový prohormón svojimi účinkami, no zároveň omnoho bezpečnejší ako jeho steroidný brat Trenbolone.
Čo sa týka Halodrolu a Adrenosteronu, tak tieto prohormóny skvele dopĺňajú účinky Trenavaru. Halodrol je mimochodom prekurzorom steroidu Turinabol. Má jeho veľmi obdobné účinky avšak omnoho menšie riziko vzniku negatívnych účinkov.
Celkovo je však Ripped silná trojzložková zlúčenina prohormónov po ktorej je nutné nasadiť kvalitne PCT.